Ekonomi

99 Cents Only iflas nedeniyle tüm mağazalarını kapatacak

Perakende sektöründe önemli bir adım atan 99 Cents Only Stores, 11. Bölüm iflas koruması için başvuruda bulundu. Başvuru Pazar günü gerçekleşti ve şirket Amerika Birleşik Devletleri genelinde 371 mağazadan oluşan ağının tamamını kapatmayı planladığını açıkladı. Kapanışlar Kaliforniya, Arizona, Nevada ve Teksas’taki yerleri etkileyecek.

99 Cents Only’nin geçici CEO’su, geçen haftanın sonlarında “Bu son derece zor bir karardı ve beklediğimiz ya da elde etmeyi umduğumuz bir sonuç değildi” diyerek durumun ciddiyetini ifade etti.

Tüketicilere çeşitli ev ve market ürünlerinin yanı sıra mevsimlik ve parti ürünlerini 99 sent veya altındaki fiyatlarla sunan şirket, iş modelini sürdürülemez hale getiren temel faktör olarak enflasyonu gösterdi.

Merkezi Kaliforniya, Tustin’de bulunan 99 Cents Only, yarı zamanlı ve tam zamanlı olmak üzere 10.800’den fazla kişiyi istihdam etmiştir. İflas işlemlerinin bir parçası olarak şirket, gayrimenkul varlıklarını tasfiye etmeye ve kalan envanterini satmaya hazırlanıyor. Bu dönemdeki faaliyetlerini kolaylaştırmak için şirket, 35.5 milyon dolarlık yeni finansman sağlayacak bir iflas kredisi temin etti.

Pazartesi günü dosyalanan mahkeme belgelerinde detaylandırılan kapanış programı, 125 mağazanın 30 Nisan’a kadar faaliyetlerini durduracağını ve kalan mağazaların da 31 Mayıs’a kadar bunu takip edeceğini gösteriyor. İşten çıkarma satışlarını yönetmek ve gayrimenkul tasfiyesine yardımcı olmak için 99 Cents Only, Hilco Global’in hizmetlerinden yararlandı.

Müşteriler tasfiye satışları sırasında kalan envanterde %30’a varan indirimler bulabilecekler. Perakendeci ayrıca 19 Nisan’a kadar mevcut tüm hediye kartlarını ve ürün kredilerini onurlandıracağını garanti etti. 99 Cents Only’nin iflas dilekçesi, şirketin hem varlık hem de yükümlülüklerinde 1 milyar doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-sivrihisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu