Yaşam

Amazon’dan Türkiye’ye Sansür: İki Eşcinsel Karakterin Hikayesini Anlatan Film Ülkemizde Vizyona Girmeyecek

The Boys dizisinin 3. döneminde bazı bölümlerde uyguladığı sansürle gündeme gelen Amazon Prime Image, aldığı sansür kararıyla konumuz oldu. Üstelik bu sefer resimlere veya altyazılara sansür uygulanmıyor, doğrudan herhangi bir içerik yayınlamamakkonuşma konusu.

Amazon, iki eşcinselin yer aldığı Red, White & Royal Blue’yu tüm dünyada yayınlarken Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinde yayınlanmayacaktır.

İddiayı paylaşan:

Red, White & Royal Blue sineması nedir?

Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi, Casey McQuiston’ın New York Times’ın en çok satanlar listesine giren aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Yaşanan kargaşa sonucu tanışan İngiliz Prensi Henry ile ABD Başkanı Alex Claremont-Diaz’ın oğlu Alex Claremont-Diaz’ın baskılar sonucu arkadaş gibi davranmasının ardından sinema, ardından birbirimize aşık olmakkonuyu alır.

Filmin Amazon Prime Video’nun Türkiye ayağında sayfası yok. Amazon’un basın sayfasında filmin “Dünya çapında” yayınlanacağı bilgisi yer alıyor. Sinema, 11 Ağustos’taPrime Video’da yayınlanacak.

Red, White & Royal Blue, sinemaların derecelendirme kuruluşu olan Motion Picture Association of America tarafından ödüllendiriliyor. R dereceli ‘ derecelendirildi. Bu da sinemanın 18 yaş altı bireyler için uygun olmadığı anlamına gelmektedir.

Amazon’un bu kararı alması doğal karşılanabilir…

Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi fragmanı:

haber-baskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu