Haber

Aydın’da Sağanak Yağışlar Etkili Oldu: Sokaklar Göle Döndü

Aydın’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış bazı mahallelerde etkili olurken, bazı sokakların da göle dönmesine neden oldu.

Şiddetli yağış ve su baskını sonrası Meteoroloji Bölge Müdürlüğü şimdi de ilin batı kesimindeki ilçeler için ‘yağış ve su baskını’ uyarısında bulundu.

Aydın’da Meteoroloji’nin şiddetli yağış uyarısının ardından Köşk ilçesinde sağanak yağış akşam saatlerinde etkili oldu.

Yağmurla birlikte yağmur suları sele dönüştü. Sokaklar dereye dönerken, bazı evlerde su baskınları yaşandı.

Sel suları bazı araçlarda hasara yol açarken, mahalle bağlantı yollarında su baskını nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Belediye ekipleri sel sularının vurduğu bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Aydın’ın doğu ilçelerinde akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli yağış ve su baskını sonrasında Meteoroloji Bölge Müdürlüğü şimdi de ilin batı kesimindeki ilçeler için ‘yağış ve su baskını’ uyarısında bulundu.

05 Eylül gece yarısından saat 12.00’ye kadar süre içinde bekleneceği belirtilen meteorolojik uyarı, ‘Aydın’ın batısında beklenen gök gürültülü sağanak yağışa dikkat’ başlığıyla yayımlandı.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Son değerlendirmeler ve meteorolojik radardan elde edilen verilere göre, Aydın’ın batısında (Kuşadası, Söke, Didim, Germencik, İncirliova ve Koçarlı) gece saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.Yağış saatlerinde yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu