Ekonomi

Memur ve memur maaş zammında ilk etap tamamlandı, tarihler açıklandı: Teklif bekleniyor

2024-2025 yıllarında memur ve emeklilerin mali ve sosyal hakları belirlenecek. 7. Devir Kamu Toplu Sözleşmesimüzakereler için birinci fazda tamamlandı.

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Memur-Sen ve bağlı sendikaların Kamu Patronu Komisyonu’nda sunduğu öneriler tek tek görüşüldü. 11 Hizmet kolu önerileri ile genel önerilerin görüşüldüğü kurul çalışmalarında kamu görevlilerinin talep ve beklentileri incelendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik’in bazı toplantılara katıldığı komitenin çalışmaları, Memur-Sen’in genel önerilerinin görüşülmesiyle son buldu.

İlk teklif 14 Ağustos’ta

Toplu sözleşmenin bundan sonraki aşamasında komisyon çalışmaları sonucunda ortaya çıkan raporlar ışığında teklifler görüşülecek. 9 Ağustos’ta başlayan müzakere süreci 12 Ağustos’ta sona erecek. Kamu Patronu Komitesi’nin ilk teklifi 14 Ağustos’ta sunması planlanıyor.

Genel teklifler 15 Ağustos’ta görüşülecek ve hükümetin toplu sözleşmede ikinci teklifini 17 Ağustos’ta sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu