Teknoloji

Sony, bulut oyunlarına doğru büyük bir adım atmaya hazırlanıyor!

 
Teknoloji şirketi Sony’nin yayınladığı iş ilanlarına göre bulut oyun segmenti canlanıyor gibi görünüyor. Bu duyurulara göre Sony, bulut oyunlarına yenilikçi bir atak yapmak istediğini ve PlayStation 5’in ikinci aşamasına hazırlandığını aktarıyor.
 
Yeni iş ilanlarına göre bulut oyun hizmetine yoğun bir giriş var
 
 
 
The Verge haber kaynağından Sean Hollister, Sony’nin yeni bir bulut oyun hizmeti sunmaya niyetli olduğunu belirtti. Bu kapsamda 22 kişinin işe alınacağını duyurdu. Google Stadia’nın geçen yıl hizmetinin sona ermesinin ardından bulut oyun pazarında değerli bir boşluk oluştu ve büyük şirketler bu pazarı doldurmayı hedefliyor.
 
Daha önce Sony’nin Q-Lite adlı yeni taşınabilir sisteminin – konsol geliştirme aşamasında olduğu bildirilmişti. Şimdi ekip bu sisteme odaklandı ve bu sistemin PS5’in Remote Play özelliği ile birlikte kullanılacağı tahmin ediliyor.
 
Sony’nin bulut oyun girişimi tamamen ayrı bir hizmet olarak karşımıza çıkacak. İş ilanlarına göre Q-lite’ın gelecek yılki PS5 Pro lansmanından önce duyurulması planlanıyor. Bu yüzden yeni hizmetin biraz daha zamana ihtiyacı var.
 
Peki Sony’nin bulut oyunlarına geçişi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu